Naturalny kolor włosów

farbowanie.jpg

Naturalny kolor


Ciągłe farbowanie nie tylko jest szkodliwe dla naszych włosów, zwłaszcza jeśli proces ciągnął się przynajmniej kilka lat, ale również nieco męczące. Wiadomo, włosy odrastają i bardzo szybko widzimy na naszej głowie znienawidzone odrosty, które trzeba zafarbować.

No cóż… wszystko ma swoje wady i zalety. Długoletnie farbowanie skutkuje niestety oprócz zmianą koloru, również pogorszeniem się ich kondycji. Włosy farbowane są bardzo często szorstkie w dotyku, łamliwe i matowe. Takie pozbawione życia kosmyki nie są już ozdobą, ale jedynie szpecą. Ani naturalne, ani farbowane włosy nie będą ładne, jeżeli będą suche i matowe.

Wiele pań decyduje się po latach do powrotu do naturalnego koloru włosów. Aby sobie wyobrazić jak będzie się wyglądać w tym kolorze, należy odnaleźć na naszej głowie włosy, które odrastają. Najczęściej znajdują się pod naszymi farbowanymi włosami, należy przechylić głowę do przodu, pod spodem znajdują się już nasze włosy naturalne.

Jak więc powrócić do swojego naturalnego koloru włosów? Oczywiście nie jest to takie proste ani krótkotrwałe. Można czekać aż nasze włosy całkowicie odrosną, po zaprzestaniu farbowania, ale jest to proces niezwykle długi, a co ważniejsze nie najlepiej się wówczas wygląda. Wyobraźmy sobie pół głowy w odrostach, a pół z pozostałością farby. Widok nieciekawy jednym słowem.

Do swojego naturalnego koloru, powracamy więc stopniowo. Pierwszy krok to… farbowanie! No cóż niestety jest to jedyny sposób na efektywny powrót do swoich naturalnych kosmyków. Posiłkujemy się techniką ciemniejszych pasemek, które nie będą odbiegać od naszych naturalnych włosów. Ilość takich zabiegów zależy od długości i gęstości Twoich kosmyków. Mogą to być dwa lub nawet cztery takie zabiegi.

Oczywiście pomiędzy każdym farbowaniem należy zachować pewną przerwę, minimum cztery tygodnie, do sześciu. Wszystko po to, aby włosy po pierwsze odpoczęły od amoniaku, po drugie miały czas na odrośnięcie. Okazuje się, że nie zawsze nasz naturalny kolor jest dla nas najlepszy, bowiem może się okazać, że lepiej wyglądamy w odcieniu nieco cieplejszym lub nieco rozświetlonym. Niewielka zmiana, ale efekty duże.

Oczywiście należy też szczególnie dbać o ich kondycję. Poza regularnym podcinaniem, które pozbawi nas szybciej farbowanych włosów, polepszy także ich wygląd. Końcówki nie będą połamane i rozdwojone, będą się lepiej układać. Maski pielęgnacyjne oraz profesjonalne zabiegi nawilżające pozwolą wrócić włosom do lepszego stanu. Pamijętajmy że nie wszystkie farby do włosów niszczą włosy.

 
Your rating: Brak Average: 3.5 (2 votes)

Kobieta - popularny artykuł

Pedicure - krok po kroku

pedicure1.jpg
Piękne i zadbane stopy to ważna rzecz, niezależnie czy lato czy zima należy o stopy dbać właściwie, tak aby zawsze były atrakcyjne. Kiedy nadejdzie lato, nie będziemy miały problemu, bo o nasze stopy dbałyśmy regularnie

 

OSTANIE RECENZJE

Szwaja podbija kobiecie serca!

recenzja.jpg
Monika Szwaja wydaje swoje książki już od 2003 roku, nie ma jeszcze milionowego grona wielbicieli, ale zamieni się to zapewne już niedługo, dlaczego? Jej książki są cudowne, pełne prawdziwie kobiecych wniosków i doświadczeń życiowych.

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • rude dlugie
  Image
 • slubna fryzura 3
  Image

TATUAŻE RANKING
 • jaszczurka
  Image
 • koziol
  Image

FRYZURY MĘSKIE RANKING