Henna brwi i rzęs

henna.jpg

Henna brwi i rzęs

 

Brwi i rzęsy to bardzo ważne elementy na naszej twarzy. Dobrze wyregulowane brwi i właściwe podkreślone rzęsy poprawiają wygląd całej twarzy, nie tylko "otwierają" oko, ale również sprawiają, że makijaż staje się bardziej atrakcyjny.

Wykonanie henny można wykonać w salonie kosmetycznym, ale równie dobrze można wykonać ją samemu, w zaciszu domowym. Czy to trudne? Nie, ale na pewno należy kilka razy wcześniej zrobić hennę, na próbę na przykład za pomocą kakao.

Samemu nie będzie to łatwe, ale mamie lub przyjaciółce, na pewno uda nam się wykonać prawidłowo farbowanie rzęs. Brwi już są trudniejsze, wymagają właściwego rysunku, dla mało wprawnej ręki nie będzie to zadanie zbyt łatwe. Jak się do tego zabrać? Do henny rzęs będzie nam potrzebna : henna, najlepiej jeśli będzie proszkowa, lepiej się rozprowadza i szybciej „chwyta”. Można ją dostać w każdej hurtowni kosmetyków i atrybutów kosmetycznych, wystarczy nam z pewnością na dłuższy czas.

Potrzebne będą również płatki kosmetyczne, wazelina oraz szpatułka a także specjalna bagietka do henny. Przydadzą się również patyczki higieniczne. Bagietkę również można kupić w takim specjalnym sklepie z tego rodzaju rzeczami. Wykonanie nie będzie trudne, jednak pierwszy raz zróbmy to używając kakao.

Przecinamy płatek kosmetyczny na pół, moczymy go pod ciepłą wodą, następnie rozdzielamy go jeszcze na jedną warstwę i z jednej strony, nakładamy na niego odrobinę wazeliny, tak aby jedna strona była dobrze zakryta przez wazelinę. Tę stronę pokrytą wazeliną, nakładamy pod oko, dokładnie przyciskając do skóry, podobnie robimy z drugim okiem. Mając taką ochronę, nakładamy bagietką rozrobioną hennę na rzęsy.

Henna, którą będziemy nakładać na rzęsy, musi być dość gęsta, nakładamy ją na same rzęsy, tak aby nie zabrudzić powieki, jeżeli odrobina henny dostanie się na skórę powieki, należy szybko zmyć ją, nasączonym patyczkiem higienicznym. Hennę aplikujemy dosyć w dużej ilości, w taki sposób, aby cała pokryła wszystkie rzęsy.

Odczekujemy około 10 min, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać, hennę trzymamy maksymalnie 10 minut, nic nie da jeżeli będziemy ją trzymać dłużej, efekt uzyskamy w maksymalnie dziesięć minut i nie ma sensu dłużej jej przetrzymywać. Kiedy już minie określony czas, szybkim ruchem ściągamy płatki, po czym zmywamy wodą rzęsy. Używamy do tego, nasączonego płatka kosmetycznego.Robimy to mając zamknięte powieki.

Po zabiegu mogą trochę szczypać oczy, ale nie powinno być to długotrwałe, więc jeżeli dobrze zmyjemy oczy, nie będzie to problemem. Oczy mogą być lekko czerwone, ale powinno ono zniknąć po godzinie. Zabieg henny sprawi, że nasze rzęsy będą bardziej wyraziste.

 
Your rating: Brak Average: 3.5 (2 votes)

Kobieta - popularny artykuł

Makijaż i pielęgnacja zimową porą

zima zła.jpg
Wraz ze zmianą pór roku, zmienia się nasz makijaż. Niższe temperatury wymagają pewnych zmian w pielęgnacji naszej cery. Wymieniamy nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale również kosmetyki kolorowe, do makijażu.

 

OSTANIE RECENZJE

Szwaja podbija kobiecie serca!

recenzja.jpg
Monika Szwaja wydaje swoje książki już od 2003 roku, nie ma jeszcze milionowego grona wielbicieli, ale zamieni się to zapewne już niedługo, dlaczego? Jej książki są cudowne, pełne prawdziwie kobiecych wniosków i doświadczeń życiowych.

FRYZURY DAMSKIE RANKING
 • zaczesana
  Image
 • slubna fryzura 3
  Image

TATUAŻE RANKING
 • kot
  Image
 • kolorowy delfin
  Image

FRYZURY MĘSKIE RANKING